Projektu arhīvs

Tikai uz augšu! Olaines 1. vidusskolas mākslīgās kāpšanas sienas paplašināšana

627

balsis
Projektu iesniedz:

Brigita Medne

Vieta:

Projekta summa:

2208 €

Pirmā mākslīgā kāpšanas siena tika izveidota 1964. gadā, kopš tā laika šis sporta veids ir ļoti attīstījies, un pētījumos ir pierādīts, ka kāpšana telpās ir salīdzinoši droša nodarbošanās. Kāpšana pa mākslīgajām sienām ir kļuvusi populāra arī Latvijā, taču vēl joprojām ir diezgan maz vietu, kur ir iespējams to izmēģināt. Viena no šādām vietām ir Olaines 1. vidusskola.

2008./2009. gadā, pateicoties ķīmijas skolotāja uzrakstītajam projektam un Olaines novada domes atbalstam, tika izveidota jauna, mūsdienīga kāpšanas siena ar divām plaknēm. Pašlaik šajā skolā pastāv jau trīs alpīnisma pulciņa grupas (kopumā ir aptuveni 30 dalībnieku), atsaucība ir ļoti liela, taču laiks un iespējas ir ierobežotas. Apmeklēt citas mākslīgās sienas, ārpus pilsētas, liedz finansiālās iespējas. Ir ļoti liela interese arī no pārējo novada iedzīvotāju puses. Ir notikuši Alpīnisma svētki ziemā un Pavasara alpīnisma svētki, kuros tika mācītas alpīnisma iemaņas un piedāvāta iespēja izmēģināt kāpšanu mākslīgajā alpīnisma sienā. Šajos svētkos bija ļoti daudz apmeklētāju, un tika izrādīta vēlme to mēģināt vēl, nodarboties ar šo sporta veidu regulāri. Kāpšanas sienas paplašināšana būtu arī lieliska iespēja citu pilsētu iedzīvotājiem. Olaine atrodas netālu no Rīgas un arī Jelgavas, šo kāpšanas iespēju varētu izmantot arī citi interesenti.

Olaines 1. vidusskolas mākslīgajā kāpšanas sienā vienlaicīgi var kāpt tikai 2 cilvēki, tādēļ ir laika trūkums. Sienas paplašināšana ir nepieciešama, lai varētu iesaistīties vairāk cilvēku un lai tiem, kas jau nodarbojas ar alpīnismu, būtu iespēja pilnveidot savas prasmes un iemaņas.