Projektu arhīvs

Spēlē, spēlē, ko un kā Tu spēlē...

1201

balsis
Projektu iesniedz:

Vecumnieku novada Domes Skaistkalnes pagasta pārvalde

Vieta:

Projekta summa:

2561 €

Vecumnieku novadā pie pašas Latvijas un Lietuvas robežas atrodas neliels ciemats Skaistkalne, kurā ir ne tikai dziļas un pamatīgas reliģiskās tradīcijas, bet arī kultūras. Šobrīd to pamatu veido pūtēju orķestris "Skaistkalne", kuru jau no tā pirmsākumiem vada skolotājs Jānis Kalniņš.2003. gada 23. septembrī kopā sanāca neliela interesentu grupa, kura ar veciem, pielāgotiem instrumentiem spēlēja primitīvas melodijas. Šobrīd tas jau ir stiprs un tradīcijām bagāts pašdarbības kolektīvs, kurā muzicē 40 vietējo jauniešu, galvenokārt skolnieki vai Skaistkalnes vidusskolas absolventi, kas katru sestdienu mēro ceļu no Rīgas uz mājām, lai varētu piedalīties mēģinājumos. 3 reizes nedēļā skolotājs Jānis Kalniņš pulcē kopā savus muzikantus.

Orķestrī šobrīd notiek paaudžu maiņa. Ir sagatavoti jauni spēlētāji, kuru vecums ir sākot no 9 gadiem, bet viena daļa spēlētāju beidz savas mūziķu gaitas un aiziet, ņemot līdzi par savu naudu iegādātos mūzikas instrumentus. Tā kā jaunajiem ir jāizlīdzas ar nolietotiem, vairākas reizes remontētiem instrumentiem. Šobrīd orķestris gatavojas Dziesmu svētkiem, katru sestdienu un svētdienu piedalās dažādos pasākumos, praktiski līdz Jāņiem visa nedēļas nogales ir piepildītas ar pasākumiem.

Projekta mērķis ir uzlabot pūtēju orķestra "Skaistkalne" muzikālo skanējumu, veicinot gados jaunāko muzikantu iekļaušanos kolektīvā, veicināt Skaistkalnes vidusskolas audzēkņu vecumā no 9 - 13 gadiem interesi par māksliniecisko pašdarbību un pilnveidot viņu muzikālās prasmes, kaut pagastā nav mūzikas skolas.