Projektu arhīvs

Skroderdienas Vācijā! LKA Latvijas Kultūras koledžas studentu teātra viesizrādes

1458

balsis
Projektu iesniedz:

Kultūras koledžas atbalsta biedrība

Vieta:

Rīga

Projekta summa:

4269 €

"Jāņi ir viena no skaistākajām latviešu gadskārtu ieražām. „Skroderdienas Silmačos” ir viena no iemīļotākajām latviešu lugām. Bez tās nav iedomājami nevieni Līgo svētki. Latvijā. Bet kā ir citās zemēs?

Latviešu izceļošana nevienam nav noslēpums. Ja atgriešanās šobrīd nav iespējama, svarīgi saglabāt piederību mūsu kultūrtelpai, kopt tradīcijas. Mēs, Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžas Studentu teātris, sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Vācijā vēlamies sniegt savu ieguldījumu, „Skroderdienas” izrādot vēstniecībā Berlīnē, latviešu centros Minsterē un Hamburgā.

Vēlamies kopīgiem spēkiem uzburt to īpašo svētku noskaņu, kas Latvijā ikvienam šķiet pašsaprotama. Mēs nebraucam, lai rādītu, bet kopā radītu. Izrāde ir būvēta, izmantojot dialogu ar skatītāju, negaidītās situācijās pat lūdzot klātesošo palīdzību to atrisināšanā. Ikviens apmeklētājs varēs iejusties Kārlēna, Pindacīšas, Zāras, Joskes vai kāda cita varoņa ādā.

Lai arī izrādē krāsns tomēr uziet gaisā, teātrī mēs neesam pirmo reizi ar pīpi uz jumta. Esam veiksmīgi piedalījušies starptautiskos festivālos, tostarp līgošanā Briselē. Arī šī izrāde jau guvusi atzinību.

Kā sacīt jāsaka – labāk vienreiz redzēt nekā simtreiz dzirdēt. 16.maijā Ziedoņdārza svētkos aicinām atbalstītājus skatīt izrādi savām acīm. Nobalso un nāc! "