Projektu arhīvs

Riti raiti, deju soli

6843

balsis
Projektu iesniedz:

Rasma Akermane

Vieta:

Rēzeknes Valsts ģimnāzija, Kaļķu iela 12, Rēzekne

Projekta summa:

3988 €

ēzeknes Valsts ģimnāzijas tautas deju kolektīvs “Vadži” izveidots 1998.gadā. Kolektīvs pa šo laiku ir aktīvi uzstājies skolas, pilsētas un valsts mēroga kultūras pasākumos, vairākkārt ir piedalījies koncertos Eiropā, VIII, IX, X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, kā arī XXV Vispārējos Latviešu dziesmu un XV Deju svētkos. Deju kolektīva mākslinieciskais sniegums novērtēts ar I pakāpes diplomu Latvijas vispārējās izglītības un kultūras iestāžu tautas deju kolektīvu skatē (2014.), piedaloties starptautiskos tautas deju kolektīvu festivālos, sadraudzības vakaros, pasākumā “Tiekamies dejā” (2008.), koncertuzvedumā “Jautrais sadancis” (2010.).

Jaunieši ļoti aktīvi vēlas dejot un arī turpmāk piedalīties koncertos un pasākumos, kā arī šobrīd ar pilnu atdevi gatavojas skatei, lai varētu piedalīties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos 2015.gada vasarā. Šo gadu laikā tautas tērpi ir nolietoti un pietrūkst dažādu tautas tērpu elementu. Līdz šim bieži ir nācies aizņemties apavus un tautas tērpu sastāvdaļas, tāpēc šobrīd vēlamies pilnvērtīgi atjaunot kolektīva tautas tērpus, tādējādi ceļot dejotāju pašapziņu; veidojot izpratni par Latvijas kultūras vērtību un tradīciju saglabāšanu, kopšanu un attīstību un pašu svarīgāko - saglabāt jauniešos dejotprieku.

Lūdzam Jūs atbalstīt mūsu ieceri un nobalsot par latviešu tautas tērpu iegādi Rēzeknes Valsts ģimnāzijas tautas deju kolektīvam “Vadži”.