Projektu arhīvs

Pajūgu braukšana – sports visai ģimenei!

3591

balsis
Projektu iesniedz:

Dzintra Blūma

Vieta:

„Stiebriņi”, Virgas pagasts, Priekules novads

Projekta summa:

3000 €

Sporta biedrība „Kanu Atvars” aicina Jūs balsot par projektu „ Pajūgu braukšana- sports visai ģimenei”. Šis sporta veids Latvijā pazīstams tikai 5 gadus. Tehniski sarežģīts un inventāru ziņā dārgs, tomēr paver ļoti plašas iespējas tajā iesaistīties visdažādākā vecuma cilvēkiem un saņemt pozitīvas emocijas. Atšķirībā no populārām ar zirgiem saistītām disciplīnām (iejāde, šķēršļu pārvarēšana) pajūgu braukšanā viens vai divi iejūgti zirgi palīdz izjust kustību prieku un ātrumu vienlaicīgi līdz 8 braucējiem!

Biedrība „Kanu Atvars” darbojas Priekules novadā, Lietuvas pierobežā, attālu no lielākām pilsētām, reģionā, kur iedzīvotājiem ir zems ienākumu līmenis. Bērniem zirgi ir patikuši vienmēr un neatkarīgi no viņu vecāku naudas maku biezuma. Redzot šo neviltoto interesi biedrības aktīvisti jau trešo gadu regulāri organizē dažādus pasākumus orientētus tieši uz vietējo pagastu daudzbērnu un trūcīgajām ģimenēm. Atsaucība liela un rezultātā regulāri sāk nodarboties ar šo sporta veidu vairāki jaunie braucēji, iesaistās viņu ģimenes.

Problēma- laukums, kur nodarboties! Kurzemes māls, kad laiks ir saulains- ciets kā asfalts, bet tikko sāk līt lietus- slidens un nebraucams. 30 X 65 metri laukuma virskārta jānolīdzina un jāuzved smilts/grants maisījums, lai būtu iespējams organizēt nodarbības jebkuros laika apstākļos.

Otra problēma- zirgu un poniju aizjūgi! Pirms 4 gadiem iegādātie aizjūgi jau bija lietoti un patreiz, kaut arī regulāri tiek uzturēti kārtībā un laboti, ir nolietojušies pilnībā. Jaunie aizjūgi nepieciešami ne tikai drošu nodarbību organizēšanai, bet arī, lai labākie sportisti sacensībās izskatītos atbilstoši sporta veida prasībām. Biedrības „Kanu Atvars” sportisti ir vienīgie, kuri pārstāv Latviju poniju un zirgu divjūgu klasē Baltijas Līgas kausa izcīņas sacensībās Igaunijā un Lietuvā. Šo sportistu atzīstamie rezultāti palīdz popularizēt pajūgu braukšanas sporta veidu ne tikai Kurzemes reģionā, bet arī iesaista tajā jaunus dalībniekus. Izveidotais nodarbību laukums un iegādātais inventārs palīdzēs biedrībai realizēt tās statūtos nospraustos mērķus- popularizēt veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, iesaistot tajās vietējos iedzīvotājus. Šī projekta atbalstīšanas gadījumā vislielākie ieguvēji būs ļoti plaša mērķauditorija, bet visvairāk tieši bērni (fotogrāfijas no 2014.gadā biedrības organizētiem pasākumiem „Kas ir BBŠ”, „Ziemassvētku jampadracis” un citām aktivitātēm skatīt mājaslapā www.priekulesnovads.lv sadaļās „Sabiedrība”vai „Sports” un „Galerijas”).