Projektu arhīvs

Kopā darbošanās prieks

1232

balsis
Projektu iesniedz:

Ēveles pamatskola

Vieta:

Projekta summa:

2405 €

dažādas sportiskas aktivitātes. Izglītosim bērnu vecākus par vecumposmu īpatnībām un iedrošināsim spēlēties kopā ar saviem bērniem. Dosim iespēju attīstīt un pilnveidot pirmsskolēna kustību koordināciju un veiklību, kam svarīga nozīme kaulu un muskuļu sistēmas attīstībai, lai spētu izturēt skolas slodzi. Bērnam ir jārāpjas, jāskrien un jālec. Tā nav tikai fiziskā bērna sagatavotība, bet arī emocionālā labsajūta. Ja bērns ir fiziski attīstīts, viņš vieglāk pieņem pārmaiņas, labi jūtas vienaudžu kolektīvā. Pirmsskolas programmas īstenošanā svarīga nozīme ir videi, bērna aktīvai darbībai un rotaļai.

Projekts ir ilgtspējīgs, jo inventāru varēs izmantot vairāku desmitu gadu garumā pakāpeniski pilnveidojot un uzlabojot rotaļu laukuma elementus. Katru gadu izstrādāsim gada pasākumu plānu, izzinot pieprasījumu, kā arī aptaujājot bērnus un vecākus. Šis projekta atbalsts ir nepieciešams, jo:

1. Dzīvojam laukos, un vienīgā vieta, kur spēlēties pirmsskolas vecuma bērniem, ir daudzdzīvokļu pagalms ar veciem padomju laika rotaļu elementiem, kuri ir neestētiski un nedroši.
2. Šo laukumu varēs apmeklēt un piedalīties pasākumos trūcīgās un maznodrošinātās ģimenes.
3. Būs vieta, kur pulcēties bērniem un viņu ģimenes locekļiem, komunicēties, fiziski attīstīt bērnus, gūt pozitīvas emocijas.
4. Notiks regulāri izglītojoši pasākumi un sporta aktivitātes.
5. Lietus un stipra vēja gadījumā būs, kur patverties -tām ģimenēm, kas būs mērojušas tālu ceļu no lauku mājām.
6. Projekta atbalsta gadījumā tiks uzstādīta nojumīte 3x3m, slidkalniņš, šūpoles, divpusēji slīpa zviedru siena, smilšu kaste un tiltiņš, kā arī 2 soliņi.

Pasākumu plāns:

  • Septembris - Rotaļu laukuma atklāšanas svētki, kuros piedalās Karlisons un nodemonstrē, kā rotaļās var izmantot rudens dabas materiālus.
  • Oktobris - ciemojas Pepija Garzeķe, kura izglīto vecākus, kā rotaļāties ar saviem bērniem. Darbojas visa ģimene - rāpjamies, šļūcam, skrienam un lecam ar maisiem.
  • Novembris - ciemojas Rausis. Rotaļas ar dabas veltēm un stafešu skrējiens ģimenēm.
  • Decembris - Ziemassvētku pasākums. Krāsu laboratorija: Sniegbaltīte ar rūķīšiem un bērni ceļ sniega figūras un krāso tās.
  • Janvāris - Sniega karalienes izpriecu pasākums ar slēpošanu un vizināšanos ragaviņās.
  • Februāris - Kaķis un pele ierādīs kā rotaļāties sniegā ar pelniem. Pasākums notiks vakarā.
  • Marts - Lāča mošanās svētki. Izglītojošs pasākums visai ģimenei. Ierašanās maskās.
  • Aprīlis - Raganas talka. Sakārtosim rotaļu laukumu jaunai vasaras sezonai. Papildināsim ar jauniem rotaļu elementiem.
  • Maijs - Sprīdītis mācīs jaunas rotaļas dabā, pielietojot rotaļu laukuma atribūtus un smilšu kasti.