Projektu arhīvs

Īsfilma "Svešajā Ostā"

1420

balsis
Projektu iesniedz:

Fonds "FreshStep Productions Latvia"

Vieta:

Projekta summa:

2437 €

Filma uzņemta Liepājā un gatava būs šī gada augustā. Filma ir divu Baltijas Filmu un Mediju skolas studentu diplomdarbi - Pēterim Rozītim maģistra darbs, bet Kārlim Jaunzemam bakalaura darbs.Svešajā Ostā” ideju ir apstiprinājusi Baltijas Filmu un Mēdiju skola, tādejādi nodrošinot ar aparatūru un daļēju finansējumu. Protams, šī filma nav tikai diplomdarbs. Tas ir nopietns projekts, ar kuru jaunie filmu veidotāji vēlas pierādīt, ka, savienojot lielisku tehnisko kvalitāti ar skatītājiem aizraujošu ideju, pasaules slavenāko filmu festivālu atzinības nav neaizsniedzamas. Ja Latvijā kino veidotāji vairāk piedomātu par skatītājiem, nevis radītu stāstus, par kuriem paštīksmināties šaurā lokā, un ar it kā filozofisko lidojumu un dziļdomību piesedzot tehniskos trūkumus, tad tiktu sasniegta gan pasaules, gan vietējā auditorija.

Filmas „Svešajā Ostā” galvenais mērķis ir izklaidēt skatītāju un ļaut uz nepilnu pusstundu iegrimt izdomātā gangsteru vidē, lai kaut uz šīm nieka 26 minūtēm aizmirstu par ikdienas raizēm un pasmieties par ekrānā redzamajiem pārpratumiem. Savukārt ilgtermiņa mērķis ir atvērt durvis uz pilnmetrāžu filmu pasauli, izklaidējot skatītājus ar augstas raudzes filmām jau 90 minūšu garumā.

„Svešajā Ostā” ir paredzēta publikai no 16 gadu vecuma. Filmas tēli ir kolorīti, nedaudz fantastiski, taču vienlaicīgi ļoti tuvi un pašsaprotami. Piemēram, no tiešajiem pienākumiem noguris un bezrūpīgs, bet joprojām spējīgs gangsteris, hiperaktīvs un reizē pastulbs šoferis, padzīvojusi korpulenta modele, jaunas un seksīgas meitenes, glamūrīgs un taisnīgs krievs, jauna sieviete – femme fatale, pilsētu bosi – ar Valmieras un Liepājas iezīmēm.

Filmēšanas grupā ir jauni un talantīgi studenti no Tallinas Universitātes, Baltijas Filmu un Mediju skolas, un katrs ir piedalījies vairākos filmēšanas projektos. Filmas režisors Rihards Olmanis ar īsfilmu „To Es Ņemu uz Sevi” uzvarēja filmu festivālā AXX Latvija 2006/2007, kur uzvarētāju noteica skatītāju balsojums. Ar savu animācijas filmu „IVO” Rihards 2009. gadā uzvarēja INCHES īsfilmu festivālu Nīderlandē, iegūstot 2000 eiro naudas balvu.

Materiāls par 90% ir nofilmēts un tehniskā kvalitāte gan bildei, gan skaņai ir augstākajā līmenī. Arī stāsts ir aizrāvis ne tikai filmēšanas grupu, kuras sastāvā bija latvieši, igauņi un lietuvieši, bet arī pieredzējušos aktierus.

Īsfilmas "Svešajā Ostā" kaceklis