Projektu arhīvs

Filmu portāls - www.balticshorts.com

1558

balsis
Projektu iesniedz:

Vents Grīnbaums

Vieta:

Projekta summa:

1992 €

Balticshorts.com būs filmu portāls, kurā tiks apkopotas latviešu, igauņu un lietuviešu īsfilmas. Tās būs bez maksas un labā kvalitātē pieejamas pilnīgi visiem skatītājiem. Balticshorts.com (tulkojumā – „Baltijas īsfilmas“) būs ieguvums, pirmkārt, pašiem filmu veidotājiem, jo viņi skatīsies viens otra filmas, komentēs tās, mācīsies viens no otra sasniegumiem un apmainīsies ar pieredzi un zināšanām. Viņi veidos kopējas idejas, attīstīs jau esošās, lai sasniegtu vislabākos rezultātus strādājot kopā. Tiks radīts vienots filmu arhīvs, kurā gan vietējie, gan ārvalstu interesenti varēs iepazīties ar Baltijas valstu jaunākajām tendencēm kino jomā, izvēlēties filmas festivāliem un atrast sadarbības partnerus jauniem projektiem. Otrkārt, tas būs neatsverams ieguvums visiem kino skatītājiem un kinomīļiem. Jo parasti ir tā: top filma, notiek pirmizrāde, labākajā gadījumā publiska, tad filma tiek aizsūtīta uz pāris festivāliem un pēc tam paliek režisora datorā un dvd vāciņos pie aktieriem un filmas ražošanas komandas, bet skatītājam filma nav pieejama apskatei un vērtēšanai.

Portāls dos iespēju ikvienam interesentam jebkurā brīdī apskatīt jauno talantu veikumu labā kvalitātē – tas ir svarīgi filmu veidotājiem, jo neviens nevēlas izrādīt savu darbu sliktā kvalitātē. Filmas visiem būs pieejamas bez maksas, kas ir būtiski. Es uzskatu, ka arī pilnmetrāžas filmas (kuras tiek veidotas par valsts līdzekļiem) būtu jārāda bez maksas, jo mēs ar nodokļiem vienreiz par viņām esam jau samaksājuši.

Balticshorts.com celtu ne tikai filmu veidotāju līmeni Latvijā, bet arī visā Baltijas reģionā. Ilze Gailīte Holmberga, Nacionālā kino centra direktore, kāda intervijā runājot par Latvijas kinoindustriju, minēja, ka ir nepieciešams daudz krējuma, lai sakultu sviestu. Balticshorts.com būs tieši tā vieta, kur tiks „sakulti“ gan Latvijas, gan visa Blatijas reģiona augtas raudzes jaunie kino produkti. Cerot uz jūsu atbalstu, Vents Grīnbaums.