Projektu arhīvs

Diplomdarbs spēlfilma "Soļi"

1380

balsis
Projektu iesniedz:

Darja Poļakova

Vieta:

Projekta summa:

2302 €

2010. gada pavasarī sadarbībā ar Kseniju Akhumjan es uzrakstīju scenāriju savam diploma projektam Krievijas Valsts Kinematogrāfijas Universitātē. Man ir brīnišķīga jaunu profesionāļu komanda - mana filmēšanas grupa, kopā ar kuru mēs arī realizēsim šo scenāriju dzīvē.

Projekta darba nosaukums ir “Soļi” un tā ir 25 minūtes gara īsfilma, kas būs uzņemta 2010. gada rudens sākumā (oktobrī) Maskavā. Filma vēsta par trim jauniem cilvēkiem, kuri izaicina savus ideālus, sapņus un savu mīlestību – vienas dienas laikā. Jauns izskatīgs vīrietis, Iļja, pēkšņi ielaužas smalka, metropoles augstu aprindu pāra – Kirila un Aleksandras dzīvē. Iļja un Aleksandra ir pilnīgi nepiemēroti viens otram audzināšanas, paziņu loka ziņā, bet viņus saista kaut kas kopīgs – dzīves alkas un kvēla brīvības mīlestība. Sīkāk par filmu, komandu un projektu iespējams lasīt filmas mājaslapā - www.darjapolakova.com

Es vēlos uzņemt tādu filmu, kuru es labprāt gribētu noskatīties kinoteātrī pati. Par laimi, labs kino par cilvēkiem nekad neizies no modes un ir pār pilsētu, valstu un kontinentu robežām. Nav svarīgi, kas ir šīs cilvēciskās drāmas dekorācija - Maskava, Rīga vai Tokio - cilvēku psiholoģija un mana spēja pastāstīt patiesu un aizraujošu stāstu par to paliek vienāda.

Finansējums nepieciešams, lai nodrošinātu pašu galveno "darbarīku" projektam, kas ir 16 mm kinokameras noma (1140,00 LVL - 95,00 LVL/dienā ar 50% studentu atlaidi (190 LVL/dienā maksā regulārā noma) un lai iegādātos KODAK negatīvu krāsu filmu (478,00 LVL).

Filmas uzņemšana ir ļoti dārgs un tehnoloģisks mākslas veids, kura veiksmi nodrošina daudzu tehnisku un radošu speciālistu piedalīšanās. Protams, atrast naudu studentu filmai, kad esi „jauns un talantīgs”, bet pagaidām tev nav ar ko pierādīt savu talantu, ir ļoti sarežģīti. Tavu durvju priekšā diez vai stāv „neprātīgu” producentu rinda, kas tik sapņo par to, lai iedotu tev naudas žūksni tavai pirmajai īsfilmai. Tev jāpaziņo par sevi pašam. Un tieši tāpēc mums vajadzīga jūsu palīdzība.

Projekta īstermiņa mērķis ir izveidot kvalitatīvu un interesantu īsmetrāžas spēlfilmu. Projekta ilgtemiņa mērķis ir iegūt kvalitatīvu izglītību, kļūt par profesionāli izvēlētajā jomā, lai turpmāk strādātu Latvijas kultūras sfērā, attīstītu un popularizētu Latvijas kino nozari. Pēc augstskolas diploma saņemšanas es gribētu strādāt Latvijas kino jomā - filmēt, organizēt kinofestivālus un seminārus, piedalīties un pārstāvēt Latviju starptautiskajos kinofestivālos un dažāda veida kultūras pasākumos.