Projektu arhīvs

Deju kopa ,,Abuls'' Eiropeādē 2015 Helsinborgā Zviedrijā

1362

balsis
Projektu iesniedz:

Laura Reimane

Vieta:

Helsinborga Zviedrija

Projekta summa:

4000 €

Deju tradīcijas Trikātā ir jau kopš 1948.gada un Deju kopa ABULS turpina šīs tradīcijas. Kolektīvs darbojas jau 30 gadus vidējās paaudzes deju kolektīvu D grupā. Neatlaidīgums un trikātiešiem vien piemītošais lepnums liek dejotājiem katru gadu apgūt sarežģītus deju soļus un skatēs ierindoties godalgotajās vietās. Kopš 1990. gada dejotāji piedalās Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos, ir dejojuši Amatnieku dienās Igaunijā, kā arī citās kultūras un deju aktivitātēs novadā, Latvijā un ārzemēs, piedalījies daudzos EIROPIĀDES festivālos dažādās Eiropas valstīs. Ir pabūts Šveicē, Francijā, Vācijā, Dānijā, Spānijā, Beļģijā, Itālijā, Horvātijā un Serbijā.

Deju kopa ir radošu ideju pilna un gatava ieguldīt nopietnu darbu latviešu tautas folkloras vērtību apzināšanā, saglabāšanā un popularizēšanā kā Latvijā, tā arī aiz tās robežām. Šajā sezonā esam iecerējuši vairākus vērienīgus pasākumus. 2015.gada 14. februāris – kolektīva ABULS 30 gadu jubilejas koncerts, 14.marts – Latvijas deju kolektīvu festivāls - Sasala jūrīna 6.-7.jūnijā - VIII vidējās paaudzes dejotāju svētki Jelgavā 5.-9. augusts - Eiropiāde Helsinborgā Zviedrijā.

Tas viss liecina, ka Trikātas pagasta deju kopa ABULS ar savas tautas mākslu jau gadiem priecē EIROPIĀDES dalībniekus un skatītājus un ir cienīgs pārstāvēt savu dzimto pagastu un Latviju EIROPIĀDĒ Helsinborgā Zviedrijā