Projektu arhīvs

Dārzkopības zonas izveide aktīvām vecumdienām sociālā aprūpes centra senioriem

926

balsis
Projektu iesniedz:

Kultūras komunikācijas platforma

Vieta:

Rīga

Projekta summa:

2840 €

Projekta “Iesakņotāji” viens no mērķiem ir pievērst sabiedrības uzmanību pansionātos dzīvojošajiem un radīt piemēru cieņpilnai sadarbībai starp senioriem un bērniem, kas šoreiz balstīta uz viņiem kopīgu interesi – dārzkopību.

Projekta ietvaros vēlamies pansionāta iemītniekiem izveidot darbnīcām piemērotu vidi svaigā gaisā: nojumi un stādu audzēšanas vietu. Stādu audzēšanas vietas jeb mobilās dobes tiks pielāgotas senioru vajadzībām un vietas specifikai, izvēloties piemērotu dobju augstumu un piekļuvi, piemēram, cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Dārzkopības zona paredzēta kā senioru komunikācijas un viņiem tuvas aizraušanās – dārzkopības – krustpunkts. Sākot ar jūniju plānotas senioru un skolēnu nodarbības jaunās vietas apzaļumošanai. Pirmās senioru un bērnu nodarbības jau ir sākušās, un tās šobrīd notiek skolas telpās, kurās kopīgi ir iesēti pirmie tomāti, ķirbji un citi labumi, kas savu vietu, cerams, radīs pansionāta jaunizveidotajā vidē, kur par tiem rūpēsies seniori.

Pašas aktivitātes – darbnīcas skolā un pansionātā – atbalsta Rīga 2014, bet ir nepieciešams finansiāls un materiāls atbalsts, lai izveidotu senioriem piemērotu un paliekošu priekšmetisku vidi, kur viņiem pašiem aktīvi darboties un ko izmantot turpmākai sadarbībai ar jauniešiem un citiem interesentiem.