Projektu arhīvs

DAC "Saulessvece" dalība festivālā "Ariadnes Pavediens" Maskavā

332

balsis
Projektu iesniedz:

Māris Sirmulis

Vieta:

Maskava, Krievija

Projekta summa:

4000 €

Dienas aprūpes centra "Saulessvece" teātra studija kopš 2008. gada aktrises un režisores Kristīnes Klētnieces - Sikas, mūzikas pedagoga Māra Žagara un horeogrāfes/dejas pedagoģes Tamāras Ēķes vadībā darbojas lielākā daļa centra klientu. Teātra studija ir vieta, kur savas iekšējās emocijas ar kustību, vārdu, dziesmu un dzeju izpauž dienas centra klienti.

Teātra studija savu sešu gadu pastāvēšanas laikā ir sevi godam pierādījusi gan piedaloties VI Starptautiskajā mākslinieciskās pašdarbības festivālā "Solis"cilvēkiem at intelektuālās attīstības traucējumiem, gan ar savām izrādēm priecējot skatītājus Rīgā un citviet Latvijā.

Teātra studijas aktīvajā repertuārā ir latviešu un krievu klasiķu darbi, kā arī muzikāls vēstījums dziesmā, kustībā un dzejā "Tu neesi viens". Šajā mijiedarbībā vienlīdz iegūst abi gan skatītāji, gan aktieri jo ir iespēja nojaukt barjeru starp vieniem un otriem, tādējādi viecinot sociālās integrācijas procesu.

Dienas aprūpes centra "Saulessvece" teātra studija pēc konkursa dalībnieku atlases 1. kārtas ir uzaicināta piedalīties III Starptautiskajā radošuma festivālā cilvēkiem ar psihiskās attīstības īpatnībām "Ariadnes pavediens", kurš notiks Maskavā no 2014. gada 10. - 16. novembrim.

Festivāla koncepcijas pamatā ir devīze: "Atklātība. Radošums. Integrācija.", kas ataino galveno ideju satuvināt cilvēkus ar kopīgas vērtības - mākslas palīdzību. Festivāla ietvaros notiks zinātniski - prakstiska konference, kurā plāno piedalīties arī mūsu dienas centra speciālisti.

Uz III Starptautisko radošuma festivālu "Ariadnes pavediens" plāno doeties 15 teātra studijas dalībnieki un 8 pavadošās personas, kopā 23 cilvēki.