Projektu arhīvs

Augstāk kāpt! Tālāk tikt! Spēcīgāk noturēties! – mēs to no visas sirds vēlamies!

1691

balsis
Projektu iesniedz:

Liepājas Universitātes jauniešu deju kolektīvs „BANGA”

Vieta:

Projekta summa:

1991

Vienmēr ir bijis tā, ka nav svarīgi kur mēs esam – svarīgi ir tas, ka mēs vienkārši esam! Un tie esam mēs JDK „BANGA” dejotāji jeb bangotāji, kas ir mūsu kolektīva spēks – tas arī bija mūsu starta kapitāls – cilvēki! Neatlaidīgā ideja, par kuru mēs visi „iedegāmies” bija daudz spēcīgāka par valstī valdošo ekonomisko situāciju! Skaidrs bija viens – finansiālu atbalstu šajos laikos neviens mums tāpat vien nesniegs, tāpēc uzlocījām piedurknes un paši metāmies „izaicinājumā”! Tad nu skatiet, ko cilvēks var paveikt, ja kaut ko no tiesas vēlas… Šis ir mūsu viena gada stāsts:

Lai kolektīvs spētu ne tikai mēģināt, bet arī uzstāties plašākai auditorijai, bija nepieciešami tērpi, kuri mums diemžēl un likumsakarīgi nebija. Bet vai tas mūs apturēja? Protams, nē! Tērpus gādājām sev paši un paši iesaistījāmies to šūšanas procesā – tika iegādāti audumi, krāsainie diegi, piegrieztas svārku apakšas, izšūti ornamenti Bārtas bruncim un atrastas šuvējas, kā rezultātā šobrīd dejotāji var lepoties ar saviem tērpiem. Tas bija skaists izglītojošs process, kura ietvaros izzinājām tautas tērpa valkāšanas kultūru un to specifiskās iezīmes! Arī deju apavu bāze bija liela problēma, jo jauni deju apavi ir dārgs prieks. Tomēr šī problēma arī mūs neatturēja no problēmas risinājuma. Aktīva izziņas procesa rezultātā atradām dejām piemērotus apavus tepat Liepājā un, kas pats iepriecinošākais, par pavisam pieņemamām izmaksām. Paralēli visiem šiem aktīvajiem procesiem, smagi strādājam mēģinājumos, lai celtu savu dejot prasmi un esam ļoti labi draugi ārpus mēģinājumiem.

Gada laikā esam startējuši 16 koncertos un mūsu resursi ir izsmelti, jo pašlaik par savu naudu šujam jaunas kleitas un gada laikā kolektīva attīstībai ir esam ieguldījuši 991, 43 Ls. Mūsu lielākos ieguvums bija Liepājas apriņķa deju skate "varat pat pretendēt uz B grupu, jums katrā ziņā viss ir priekšā" par augstskolas dejotājiem teica žūrija, uzsverot, ka labi redzams – dejotāji ir arī labi draugi un viņiem patīk būt kopā.” Šobrīd lielākā bēda ir meitenēm nepieciešamie vainagi, puišiem – deju zābaki, kurus iegādāties par saviem līdzekļiem ir neiespējami. Projekta atbalsts sniegs finansiālu iespēju dejotājiem iegādāties tautas tērpa Bārtas-Nīcas vainagus un puišiem deju zābakus, popularizējot latviešu kultūras un dejas mākslas attīstību. Šis atbalsts dejotājos viesīs pārliecību, ka ar kopīgiem spēkiem un atbalstu ir iespēja pārvarēt šo ekonomiski grūto periodu un sasniegt savus mērķus tepat savā dzimtenē – Latvijā!