Projektu arhīvs

Attīstošo spēļu stūrītis Ceriņu bibliotēkā

1248

balsis
Projektu iesniedz:

Tatjana Zahare

Vieta:

Daugavpils

Projekta summa:

680 €

LCB filiāle Ceriņu bibliotēka atrodas Daugavpils pilsētas Ķīmiķu mikrorajonā, kurā darbojas 4 pirmsskolas izglītības iestādes un 3 skolas, tāpēc ievērojamākā bibliotēkas lietotāju daļa ir pirmsskolas vecuma bērni un mācību iestāžu audzēkņi. Bibliotēkas apkalpojamā teritorijā atrodas sociālā māja un sociālā patversme, tādēļ viena no galvenajām funkcijām bibliotēkas darbiniekiem ir ne tikai palīdzēt sociāli neaizsargātajai iedzīvotāju daļai saņemt informāciju, bet arī piedāvāt bērniem brīvā laika saturīgas pavadīšanas iespējas.

Projekta mērķis - galda spēļu iegāde LCB filiāles Ceriņu bibliotēkas bērnu nodaļas lietotājiem un aktīvas atpūtas organizēšana, radot bērnu un pusaudžu brīvā laika lietderīgas un saturīgas pavadīšanas iespējas, kā arī veicinot mazo lasītāju intelektuālu un radošu attīstību.

2012.gadā LCB filiālē Ceriņu bibliotēkā tika veikts telpu remonts, kura rezultātā bibliotēkas gaitenī tika iekārtoti bērnu aktivitāšu stūrīši – bērnu periodikas stūrītis un attīstošo spēļu stūrītis, taču pietrūkst dažāda rakstura attīstošās spēles, kuras bibliotēka ierobežotu līdzekļu dēļ nevar iegādāties. Spēlējot galda spēles bērni var daudz iemācīties un atklāt sevī jaunas spējas, jo pats svarīgākais bērnu galda spēļu veidošanā ir izglītot un ieinteresēt apkārt notiekošajā. Spēlējot kopā ar vecākiem, bērns mācās komandas darbu, jūt viņu atbalstu, un kopā pavadītais laiks ir patiešām neaizmirstams kā vecākiem tā bērniem.

No sirds lūdzam balsot par šo projektu, jo tas veicinās ģimeņu kopā būšanas prieku, cels mūsu bērnu erudīcijas līmeni un paplašinās mazo bibliotēkas lietotāju redzesloku!