Projektu arhīvs

Atpūtas un relaksācijas zona Gulbenē

1428

balsis
Projektu iesniedz:

Kristīne Loskote

Vieta:

Skolas iela 12A, Gulbene, Gulbenes pilsēta

Projekta summa:

14866 €

Projekta mērķis: Izveidojot mūsdienīgi aprīkotu atpūtas un relaksācijas zonu Gulbenē, veicināt veselīgu dzīvesveidu un paplašināt atpūtas un sporta aktivitāšu iespējas svaigā gaisā pilsētas iedzīvotājiem un apmeklētājiem.

Ieguvumi: Izgatavot un uzstādīt unikālu saules pulksteni lidojoša gulbja formā; Brīvdabas trenažieris vēdera presei; Brīvdabas roku trenažieris (roku saliekšana); Brīvdabas sols muguras atliekšanai; Brīvdabas trenažieris „Steperis”; Brīvdabas velotrenažieris; Brīvdabas slēpošanas trenažieris; Brīvdabas trenažieris kāju savēršanai/izvēršanai; Brīvdabas atlētiskais komplekss; Gumijas segums; Trenažieru piegāde un uzstādīšana;

Projekta “Aktīvai un veselīgai dzīvei Gulbenē” mērķis ir veicināt veselīgu dzīvesveidu un paplašināt atpūtas un sporta aktivitāšu iespējas svaigā gaisā pilsētas iedzīvotājiem un apmeklētājiem, izveidojot mūsdienīgi aprīkotu atpūtas un relaksācijas zonu Gulbenē. Veselība ir būtisks faktors, kas ietekmē cilvēka fizisko, garīgo un sociālo labklājību un lielā mērā ir atkarīga no sabiedrības dzīvesveida. Veselīgs dzīvesveids ir iespēja risināt mūsdienu sabiedrībā pieaugošās veselības problēmas, kā, piemēram, lieko svaru, cukura diabētu un stājas traucējumus. Viens no veselīga dzīvesveida pamatelementiem ir fiziskas aktivitātes un atpūta svaigā gaisā. Reizēm ir nepieciešams tikai nedaudz, lai veicinātu veselīgu dzīvesveidu. Šādu mazumiņu vēlamies sniegt Gulbenes iedzīvotājiem, uzstādot pie Gulbenes sporta centra āra trenažierus, kas būtu piemēroti fiziskām aktivitātēm un aktīvai atpūtai svaigā gaisā. Tie būs ikvienam brīvi pieejami, ērti lietošanā un universāli – tos varēs lietot gan pieaugušie, gan bērni, neatkarīgi no fiziskās sagatavotības. Plānots iegādāties tādus trenažierus, lai varētu vispusīgāk nodarbināt muskuļu grupas. Savukārt pēc sporta nodarbībām, kā arī mierīgas atpūtas cienītājiem, būs pieejams netālu esošais skvērs pie Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, kura labiekārtošanai paredzēts uzstādīt horizontālo saules pulksteni pilsētas simbola - lidojoša gulbja formā. Saules pulkstenis būs kā izglītojošs vides objekts, kas ne tikai rādīs pareizu laiku un uzlabos vietējā sabiedrībā iecienīto atpūtas vietu, bet kalpos arī kā palīglīdzeklis dabaszinātņu mācību stundās Gulbenes novada valsts ģimnāzijas un Gulbenes vidusskolas audzēkņiem. Projekta patrons: Soču olimpisko spēļu vicečempions bobslejā Daumants Dreiškens.