3. novembrī Naukšēnu novadā

IZMANTO IESPĒJU!

BEZMAKSAS SUŅU APZĪMĒŠANA UN REĢISTRĒŠANA

3.novemrbī Naukšēnu novadā

suņu saimniekiem būs iespēja apzīmēt (čipēt)

un reģistrēt savus suņus bez maksas!

Suņu apzīmēšanas punkti un laiks*:

Plkst. 10.00 Naukšēnu centrs – Naukšēnu novada pašvaldības garāža

Plkst. 12.00 Mirķi - informācijas stends

Plkst. 13.00 Piksāri - informācijas stends

Plkst. 14.00 Nurmi – informācijas stends

Plkst. 15.00 Eriņi – “Eriņu sierotava”

Plkst. 16.00 “Avoti” - pagalmā

*Uz suņu apzīmēšanu līdzi nepieciešams ņemt saimnieka personu apliecinošu dokumentu, suni un suņa dokumentus – vakcinācijas apliecību vai pasi, ja tādi ir.

Ko nozīmē suņa apzīmēšana (čipēšana) un reģistrācija?

Dzīvnieka apzīmēšana jeb čipēšana nozīmē mikroshēmas ievadīšanu ar šļirci dzīvniekam zemādā, kreisā pleca rajonā. Šī procedūra nav ārstnieciska un aizņem vien pāris sekundes.

Mikročipa izmērs ir pielīdzināms pusei no rīsa graudiņa. Katram mikročipam ir savs unikālais numurs, kuru var identificēt ar speciāli tam paredzētu skeneri. Skeneris dzīvnieka saimniekam nav nepieciešams, tas pieejams katrai kārtību uzraugošajai iestādei un veterinārārstiem.

Lai suni piereģistrētu, nepieciešams aizpildīt anketu, kas pēc tam tiks reģistrēta valsts vienotā datu bāzē Lauksaimniecības Datu centrā (LDC). Anketā nepieciešams ierakstīt datus par suņa saimnieku un pašu suni, obligāti norādot mikročipa unikālo numuru un dzīvnieka turēšanas vietu.

Bezmakas suņu apzīmēšanu un reģistrāciju organizē nodibinājums „dzivniekupolicija.lv” un „4finance fonds Labie Darbi”.

Ja rodas papildus jautājumi saistībā ar dzīvnieku čipēšanas un reģistrācijas procesu, lūgums sazināties ar Dzīvnieku Policiju: info@dzivniekupolicija.lv